Taśmy spinające

Taśmy spinające

Taśmy spinające, są praktycznym sposobem zabezpieczania wszelkiego rodzaju ładunków podczas transportu i magazynowania. Taśmy tkane, polipropylenowe, WG.

Dzięki specjalnie dobranym urządzeniom spinającym, zgrzewającym lub wiązaniu ręcznemu, precyzyjnie dopasują się do formy Państwa towarów, chroniąc je przed uszkodzeniem.

Taśmy WG

Jednym z rodzajów taśm poliestrowych miękkich jest taśma WG. jest to taśma stosowana przy zabezpieczaniu ciężkich ładunków i palet. Największymi zaletami tej taśmy są: duża wytrzymałość, trwałość oraz utrzymywanie przez długi czas stałego naprężenia. Dzięki tym zaletom stanowi substytut dla taśm stalowych, w porównaniu do których nie stanowi żadnego zagrożenia dla osób pakujących –w porównaniu do taśm stalowych nie ma żadnych ostrych krawędzi. Taśmy WG występują w dwóch rodzajach – standardowa oraz wzmocniona.

Taśmy tkane

Taśmy poliestrowe tkane przeznaczone są do bandowania ładunków ciężkich oraz bardzo ciężkich. Taśma tkana wykonana jest z przędzy poliestrowej, która układana wzdłużnie i poprzecznie zwiększa ich wytrzymałość i elastyczność. Dodatkowo zaletą taśm tkanych jest ich wysoka odporność na przetarcia na krawędziach.

Polipropylenowe taśmy opakowaniowe

Dzięki nowoczesnej i wydajnej technologii produkcji, stały się istotnymi i cenionymi na rynku produktami. Szeroka paleta asortymentowa proponowanych przez nas taśm, w pełni zabezpiecza potrzeby z jakimi spotykamy się na rynku. Wysoka jakość wyrażona doskonałą prostoliniowością, zgrzewalnością i wytrzymałością, pozwala na zastosowanie naszych wyrobów w wielu segmentach przemysłu i usług, przy użyciu automatycznych i ręcznych systemów pakowania. Oferowany przez nas asortyment taśm został podzielony ze względu na ich zastosowanie :

  • lekkie: 5-8mm
  • średnie: 9-12mm
  • ciężkie: 14-19mm

Lekkie: Taśmy o szerokości od 5-8mm (o wytrzymałości od 53 do 105 daN) służą do opinania produktów o małej masie: listów, gazet, banknotów,dokumentów. Znajdują one zastosowanie między innymi w drukarniach, papierniach czy urzędach pocztowych.

Średnie: Taśmy pp o szerokości od 9-12mm służą do spinania ręcznego jak również maszynowego. Idealnie nadają się do użycia w zautomatyzowanych liniach produkcyjnych do opinania paczek.

Ciężkie: Taśmy o szerokości  od 14-19mm, wytrzymałości do 405 daN, zaleca się do zabezpieczenia palet w transporcie. Taśmy z tej grupy są głównie używane w tartakach, firmach ceramicznych, cegielniach  oraz przez innych producentów materiałów budowlanych i przemysłowych do opinania ciężkich ładunków.